Komunikacja autokarowa

PKS w Polsce

Pomimo tego, iż na naszych drogach porusza się coraz więcej prywatnych samochodów, to nie maleje zainteresowanie komunikacją autokarową w Polsce. Pomimo tego, iż mówi się, że jest to działalność w obecnej chwili niedochodowa, to mimo to postanowiono postawić komunikację autokarową z powrotem na nogi. Dzieje się tak za sprawą pomysłu, aby Państwową Komunikację Samochodową przekształcić w Polską Komunikację Samochodową i nadać tej działalności odpowiednią skalę, tak aby za jakiś czas ten typ transportu zaczął być opłacalny.

Jak pokazują przykłady komunikacji autokarowych z innych państw, jest to możliwe i w zupełności dochodowe przedsięwzięcie. Należy wiec trzymać kciuki za wskrzeszenie PKS w naszym kraju.

Related Articles

Prywatne linie autokarowe w Polsce

Jak grzyby po deszczu, także i w Polsce pojawiają się prywatne linie autokarowe, które swoim klientom oferują nie tylko regularne przewozy międzynarodowe, ale ponadto komfort i wygodę podróżowania.

Read More »

Wady i zalety podróżowania autokarem po Polsce

Niewątpliwie, jak każdy środek transportu, podróżowanie autokarem ma swoje wady, jak i zalety. Przede wszystkim, należy wiedzieć iż autokarem podróżujemy na znacznie większą odległość (min 50 km). Mają one znacznie więcej miejsc, ale pomiędzy rzędami niestety jest znacznie węższe przejście. To niewątpliwie wada. Ponadto do wady należy też zaliczyć też[…]

Read More »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *